زمانی که برای کسب‌وکار خود به دنبال دریافت پهنای باند هستید، اولین موردی که باید درنظر داشته باشید این است که اینترنت اشتراکی می خواهید یا اینترنت اختصاصی. این عبارات در واقع به بررسی چگونگی تحویل سرویس اینترنت اشاره می‌کند. در این مطلب به بررسی تفاوت بین این دو سرویس و دلیل انتخاب هرکدام پرداخته شده است.

اینترنت اشتراکی (SIA)

تئوری پشت اینترنت اشتراکی ارائه اینترنتی با قیمت ارزان تر بوده است. به موجب پهنای باند اشتراکی تعدادی از مصرف کنندگان به یک اتصال اینترنت دسترسی دارند که میزان سرعت و هزینه آن اتصال بین مصرف کنندگان تقسیم می‌شود.

ممکن است سرویس اینترنت اشتراکی با ضمانت ارائه سرعت های بالایی معرفی شود. نکته ای که باید در نظر داشت این است که ممکن است این سرویس با تضمین ارائه سرعت بالایی پیشنهاد شود اما آن مقدار حداکثر سرعتی است که بین مصرف کنندگان تقسیم می شود. از آنجا که سرعت دسترسی به اینترنت به اشتراک گذاشته می‌شود، پهنای باند موجود بین همه کاربران همزمان تقسیم می‌شود؛ درنتیجه در صورتی که تعداد زیادی از مصرف کنندگان به صورت همزمان از اتصال اینترنت خود استفاده ‌کنند، سرعت کم‌تری را تجربه خواهند کرد.

اینترنت اشتراکی برای مصرف کنندگانی مناسب است که به ندرت فعالیت های آنلاین حیاتی و مهم انجام می دهند. در واقع به افرادی پیشنهاد می شود که فقط برای جستجو در اینترنت یا استفاده از شبکه های اجتماعی به اتصال اینترنت نیاز دارند؛ اما به افرادی مانند گیمرها که کیفیت سرعت در فعالیت آن ها تاثیر گذار است پیشنهاد نمی شود.

اگرچه هزینه اینترنت اشتراکی به نسبت سایر سرویس های اینترنتی بسیار پایین تر است، اما استفاده از آن به کسب و کارهای بزرگ پیشنهاد نمی شود. اگر کسب و کار بزرگی دارید حتماً باید این مورد را بررسی کنید که اگر از سرعت اینترنت کاسته شود، خدشه ای به کار شما وارد نمی کند؟ آیا پایداری و کیفیت سرعت برای شما اهمیت دارد؟ اگر پاسختان به این سوالات مثبت است بهتر است از اینترنت اختصاصی استفاده بفرمایید.

اینترنت اختصاصی (DIA)

اینترنت اختصاصی اتصالی اختصاصی بین شرکت ارائه دهنده اینترنت و محل کاربر ایجاد می کند. به این معنی که تمام پهنای باندی که تهیه می کنید به خودتان تعلق دارد و هیچ کاربر دیگری از اینترنت شما استفاده نخواهد کرد. درنتیجه سرعت اینترنتی که استفاده می کنید پایدار می باشد.

سرعت آپلود در اینترنت اختصاصی مانند سرعت دانلود دقیقا برابر با مقداری هست که از شرکت ارائه دهنده اینترنت تحویل می گیرید. پهنای باند اختصاصی به شرکت ها و سازمان های کوچک و بزرگ که فعالیت آن ها به اینترنت وابسته است توصیه می شود. برای دریافت اینترنت اختصاصی پس از دریافت مشاوره رایگان و امکان سنجی در محل مورد نظر کاربر، سرویس اینترنت اختصاصی با بهره گیری از به روزترین تجهیزات دنیا راه اندازی می شود. اینترنت اختصاصی ماهان نت با پشتیبانی ۷-۲۴ توسط تیم فنی ماهان نت ارائه می شود. همراهان گرامی ماهان‌نت، برای بهره‌گیری از خدمات پهنای باند اختصاصی و اطلاع از تعرفه‌های این سرویس می‌توانند با شماره تلفن ۸۷۲۷۷۰۱۱ (۰۲۱) تماس حاصل فرمایند.